Дома Останати Ракомет Кјелце – Вардар, официјални состави (ФОТО)

Кјелце – Вардар, официјални состави (ФОТО)

Вечерва од 18:00 часот Вардар ќе игра против Кјелце во рамките од Лигата на шампионите.

Тренерот Кокшаров во овој период има проблеми со повредите, најголем проблем се бековите. За денешниот натпревар против Кјелце Даинис Криштопанс не ни отпатува Полска. Кристијан Дисингер има повреда, меѓутоа тој се најде во составот, сепак не е познато колку ќе може да игра.

Веќе се објавени составите, па еве како изгледа ростерот на Вардар од 15 ракометари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Фјури го нокаутираше Вајлдер за светска титула! (ВИДЕО)

Тајсон Фјури со технички нокаут во седмата рунда во Лас Вегас го победи Деонатај Валјдер и…