Дома Фудбал Репрезентации Кјаер не може да престане да мисли на ситуацијата со Ериксен

Кјаер не може да престане да мисли на ситуацијата со Ериксен

Дефанзивецот на Милан, Симон Кјаер никако не може да ја заборави ситуацијата со неговиот сонародник Кристијан Ериксен на Европското првенство.

Во ситуацијата со Ериксен, Кјаер излезе како вистински херој и прв му пружи помош на Ериксен пред да дојдат медицинските лица. Тие моменти се врежани во неговото сеќавање.

„Можеби на тоа нема да мислам ден-два, но не повеќе од тоа. Тоа стана дел од мене. Кога влеговме во натпреварот со Шкотска во мундијалските квалификации, условите беа нормални, но лошите сеќавања се вратија“, изјави Кјаер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…