Дома Останати Кошарка Кумановци го запишаа и третиот пораз во БИБЛ лигата

Кумановци го запишаа и третиот пораз во БИБЛ лигата

0

Кумановци го запишаа третиот пораз во рамки на БИБЛ лигата, откако вечерва загубија од Тирана со 75:73.

Очајната игра во трите четвртини на Куманово, пресуди на мечот, и направи македонскиот состав да не ја оправда фаворитската улога.

Највисоката негатива која ја имаа кошаркарите на Петровиќ беше 19 поени.

На крајот во самиот финиш, Куманово имаше можност да дојде до пресврт, но сепак не успеа во тоа, па на крајот извлече пораз од само 2 поени.

Караколев во редовите на Куманово беше најпрецизен со 23 постигнати поени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Кошарка

Проверете

Видео: Вориорсите до +49, пресврт на Кливленд и трипл-дабл на Леброн, Вестбрук одличен, но не доволно

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Леброн Џејмс го забележа сво…