Дома Топ вести Кулушевски може да се пресели во Милан

Кулушевски може да се пресели во Милан

Шведскиот репрезнетативец со македонско потекло Дејан Колушевски може да го напушти Јувентус до крајот на преодниот рок.

Кулушевски оваа сезона не добива голема минутажа од Алегри и сериозно размислува да ја промени средината.

Јувентус после доаѓањето на Влаховиќ сака да се ослободи од Кулушевски, па преку агентите му бил понуден на неколку клубови меѓу кои и Милан.

Милан е заинтересиран за крилниот напаѓач и сака да го донесе на позајмица со право на откуп на крајот на сезоната.

„Росонерите“ најпрво сакаат да се ослободат од Кастиљехо, кој е пред трансфер во Валенсија, а потоа ќе се обидат да го комплетираат трансферот на Кулушевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Познато зошто е поместен почетокот на финалето во Лигата на шампионите

Организаторот направи пропуст, па финалето вечерва во Лигата на шампионите ќе започне подо…