Дома Останати Ракомет Криштопанс го напушти ПСЖ: Ќе игра за Парондо во Бундеслигата!

Криштопанс го напушти ПСЖ: Ќе игра за Парондо во Бундеслигата!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Поранешниот вардарец и ракометен „џин“, Даинис Криштопанс по неколку сезони во ПСЖ ќе се пресели во германската Бундеслига.

Летонецот потпиша договор со тимот на Мелсунген кој гради амбициозен проект со кој се очекува да има важна улога во германскиот шампионат.

Поранешниот ракометар на Вардар во Меслунген повторно ќе биде соиграч со Рожерио Фереира Мораеш и Глеб Каралаш. Исто така тренер ќе му биде Роберто Гарсија Парондо со кого во Вардар ја освоија европската круна.

Договорот кој го потпиша Криштопанс е со важност до 2027 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Аднан Јанузај има нов клуб

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Белгискиот офанзивен играч Аднан Јанузај кар…