Дома Топ вести Кристенсен се договорил со Барселона

Кристенсен се договорил со Барселона

Дефанзивецот на Челзи, Андреас Кристенсен готово сигурно ќе го напушти клубот на крајот на сезоната.

Неговиот договор истекува на лето и во неколку наврати ја одби понудата на Челзи, па ќе замине како слободен агент.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Раководството на „сините“ верува дека Кристенсен веќе се договорил со Барселона. Соиграчите исто така вече знаат дека 25-годишниот Данец кариерата ќе ја продолжи на „Камп Ноу“.

Од почит кон Челзи, Кристенсен ги одбил понудите од други англиски клубови. Тој има понуда и од Баерн Минхен, но одлучил да ја продолжи кариерата во Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…