Дома Останати Кошарка Крвава ноќ за Ирвинг – Го заврши натпреварот на самиот старт! (Видео)

Крвава ноќ за Ирвинг – Го заврши натпреварот на самиот старт! (Видео)

0
irving

Кошаркарите на Бостон славеа над Шарлот со 90:87, но почетокот на оваа средба беше несреќен за Кајри Ирвинг.

На самиот старт од средбата соиграчот на Ирвинг, Беинс го удри со лакт во лицето по што дојде и до крварење.

На Кајри потоа му беше укажана лекарска помош, но во игра не влезе, Шарлот успеа да се „одлепи“ на +18, но на крајот сепак Бостон и без Ирвинг успеа да направи пресврт.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Кошарка

Проверете

Грег Попович: Немам видено почудна повреда од онаа на Ленард

Легендарниот НБА тренер Грег Попович долги години е во кошарката, но вели дека нема видено…