Дома Останати Крај на уште една ера: После „ПЕС“ и „ФИФА“ го промени името

Крај на уште една ера: После „ПЕС“ и „ФИФА“ го промени името

„ЕА Sports“ објави денес дека нивната популарна игра „ФИФА“ ќе го промени името.

Оваа компанија соопшти дека не е постигнат договор со Светската фудбалска федерација за продолжување на партнерството, па така името ќе се промени. Наредната верзија на оваа игра ќе изгледап од името „ЕA Sports FC“.

Соработката помеѓу „ФИФА“ и „ЕА Sports“ траеше од раните 90-ти во минатиот век. „ФИФА“ заедно со „ПЕС“ со текот на годините станаа секојдневие за многумина. Претходно „ПЕС“ го промени името во „eФудбал“.

Сепак и покрај името нема дилеми дека многумина и ќе останат верни на „ФИФА“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Роналдо бил еден од главните виновници за разводот на Том Брејди!?

Една од главните теми во светските медиуми во изминатиот период е разводот на легендарниот…