Дома Фудбал Италија Кофунзија во калчолигашот: Го вратија тренерот кој го отпуштија пред еден месец

Кофунзија во калчолигашот: Го вратија тренерот кој го отпуштија пред еден месец

Бреша официјално го отпушти тренерот Фабио Гросо после три порази без постигнат гол.

Она што е интересно е што Бреша на позицијата шеф на стручниот штаб го врати Еугенио Корини кој пред еден месец беше отпуштен.

Претседателот Масимо Селино беше критикуван затоа што го отпушти Корини на 3. Ноември откако овој тим изгуби од Аталанта, пораз кој беше трет во низа.

Корини така се враќа на клупата на клубот кој го внесе во Серија А минатата сезона.

Инаку, претстедателот на Бреша потврди и дека Марио Балотели ќе биде слободен да го напушти клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…