Дома Македонски спорт Мак фудбал Косово за натпреварот со Македонија бара повеќе билети!

Косово за натпреварот со Македонија бара повеќе билети!

Македонија во март ја очекува натпреварот против Косово во Лигата на Нации.

Фудбалската репрезентација на Косово ќе гостува во рамките од полуфиналето во Лигата на Нации најверојатно на националната арена „Тодор Проески“, иако постои можност таа средба да се одигра и во Струмица. Во второто полуфинале играат Белорусија и Грузија па така кој и да победи од нас и Косово ќе биде фаворит во финалето.

Албанските медиуми сега пишуваат дека од федерацијата на Косово побарала од ФФМ и УЕФА повеќе влезници отколку што им следува.

Натпреварот помеѓу Македонија и Косово е закажан за 26-ти март.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ФФМ изгласа: Во третите лиги ќе има пет место шест региони

Денес беше одржано реодовно генерално собрание на ФФМ и на истото беше донесена одлука за …