Дома Останати Конор за Доналд: Ќе го претепам и ќе блеснам 18. јануари

Конор за Доналд: Ќе го претепам и ќе блеснам 18. јануари

MMA борецот Конор Мекгрегор со нетрпение ја очекува саботната борба против Доналд Серон во рамките од УФЦ 246 во Лас Вегас.

Ирецот се враќа во октагон после повеќе од една година и поразот од Кабиб Нурмагомедов.

„Се радувам што се враќам во октагон во оваа борба. Не се сомневам дека ќе го претепан. Би го претепал во секоја категорија, би го претепал и да имам грип! Ќе биде тоа убава ноќ во која јас ќе блеснам. Ќе направам магија во окатагон како што сум правел многу пати до сега, но овој пат тоа ќе биде нешто посебно“, изјави Мекгрегор.

Еден од најпопуларните борци ќе се натпреварува во велтер категоријата.

„Велтер е совршен за мене, тоа е моја тежина. Се чуствувам одлично кога сум на оваа килажа, понс сум со енергија“, порача Ирецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

„Форбс“ открива детали: Се редат милиони на сметката на Кабиб

Руското издание на магазинот „Форбс“ направи листа на најуспешните спортисти до 40 години,…