Дома Останати Конор до Кабиб: Среќна пензија мали, не заборавај кој те создаде

Конор до Кабиб: Среќна пензија мали, не заборавај кој те создаде

Oткако Дајна Вајт објави дека Кабиб Нурмагомедов и дефинитивно оди во пензија, спортскиот свет со пораки го испраќа Дагестанецот во пензија.

За пензионирањето на Кабиб се огласи Конор Мекгрегор. Мекгрегор покрај пораката ја објави фотографијата со Кабиб од времето кога беа блиски.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Среќна пензија мали. Никогаш немој да заборавиш кој те создаде. Запаметете народе, ако не сакате да симнувате килограми, само треба да поминете во дивизија погоре. Бог да ве благослави“, напиша Мекгрегор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал елиминиран во првото коло на „Ролан Гарос“

Рафаел Надал кој е рекордер на Ролан Гарос,годинава го заврши турнирот уште  во првото кол…