Дома Останати Конор го купи пабот во кој удри постар човек

Конор го купи пабот во кој удри постар човек

Конор Мекгрегор одлучи да го купи павот во кој во 2019 година направи голем инцидент удирајќи постар човек.

Мекгрегор во април 2019 година во даблински паб удри постар човек откако тој наводно одбил да го проба неговото виски „Пропер 12“.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Две години подоцна Конор е сопственик на тој паб.

„Не е важно што се случи таму. Погрешив. Тој човек заслужи да ужива, не требаше така да заврши. Одлучив да се извинам и се извинив, но тоа не е важно. Како што кажав погрешив и ја прифаќам одговорноста“, изјави Конор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ рутински во полуфинале

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на турнирот во Женева, откако со 2:0 го совлада…