Дома Останати Конечно се постигнал договор: Фјури и Џоша влегуваат во битка за светска титула!

Конечно се постигнал договор: Фјури и Џоша влегуваат во битка за светска титула!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Британците Ентони Џошуа и Тајсон Фјури изгледа конечно би можеле да се договорат за битка за шампионскиот ВБЦ појас.

Менаџерите според информациите на „ЕСПН“ вече ги започнале преговорите во кој Фјури би го бранел појасот во ВБЦ верзијата. Џошуа во борбата би влегол како предизвикувач бидејќи со поразот од Олександар Усјук ги загуби појасите.

Претходно двајцата се обидуваа да договорат борба, но тие преговори пропаднаа. Во кариерата Џошуа има 25 победи и три порази, додека Фјури е на 33 победи и една нерешена. Тоа беше првата борба против Деонтај Вајлдер.

Победникот од оваа борба би можел да го предизвика Усјук кој ги чува сите шампионски титули.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Алкараз се повреди и му го олесни патот на Ѓоковиќ до финалето

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Но…