Дома Останати Конечно се огласи човекот кого Кабиб го нападна: Со нетрпение ги чекам резултатите

Конечно се огласи човекот кого Кабиб го нападна: Со нетрпение ги чекам резултатите

0
khabib

Eден од членовите на тимот на Конор Мекгрегор конечно се огласи после она што се случуваше помеѓу него и Кабиб Нурмагомедов после борбата во Лас Вегас.

Долгоочекуваната борба помеѓу Нурмагомедов и Мекгрегор заврши со вистински хаос. Дагестанецот го прескокна кафезот и го напад Данис, па настана жестока тепачка.

Нурмагомедов после борбата на прес-конференцијата Кабиб тврдеше дека тренерот на Ирецот испратил навреди кон неговото семејство и религија.

„Никогаш не сум навредувал, ниту ќе навредувам на верска основа. Со нетрпение чекам Атлетската комисија на Невада да ги објави резултатите од истрагата и да ја префрли вината онаму каде што припаѓа“, изјави Данис, а за медиумите зборуваше и уште еден негов соработник.


Следете го Sportski.mk и на


„Тој не кажа ништо. Стоев покрај Дилон и доколку кажеше нешто сигурно ќе го слушнев“.

После инцидентот Кабиб веројатно го очекува суспензија помеѓу четири и шест месеци, а треба да се спомене и дека Мекгрегор веќе побара реванш и можноста повторно да ги гледаме Нурмагомедов и Мекгрегор заедно во кафезот не е исклучена.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Среќа „левел милион“ – снукер удар кој успева еднаш на сто години (видео)

На дуелот меѓу Лианг Венбо и Жао Џинтонг, на отворениот снукер шампионат на Кина, се случи…