Дома Фудбал Англија Конечно и добри вести за Клоп: Салах негативен на Ковид-19

Конечно и добри вести за Клоп: Салах негативен на Ковид-19

Moхамед Салах во петокот по враќањето во Велика Британија беше тестиран на коронавирус и неговиот тест беше негативен.

Египетскиот напаѓач со Ковид-19 се зарази на свадбата на неговиот брат, а позитивен тест имаше првпат после 13 ноември и поради тоа ги пропушти двата натпревари од квалификациите во Африканскиот куп на Нации против Того.

После првиот позитивен тест Салах уште два пати беше позитивен на коронавирус. Сега Египќанецот добил негативен тест и ќе може да се приклучи на тренинзите на Ливерпул.

Ова секако се добри вести за Клоп кој во овој период има прилично големи проблеми со повредени играчи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …