Дома Фудбал Италија Конечно добра вест за Гатузо: Игуаин спремен за Јувентус!

Конечно добра вест за Гатузо: Игуаин спремен за Јувентус!

0

„Росонерите“ се соочуваат со големи проблеми пред еден од најтешките натпревари во сезоната.

Милан во недела го пречекува Јувентус, а Гатузо се уште не знае како ќе изгледа неговиот тим поради големи кадровски проблеми.

Во вчерашниот натпревар против Бетис се повредија Мусакио, Чалханоглу и Кеси, така Милан стигна до бројка од 10 повредени фудбалери.

Сепак, последните информации од Апенините се дека најголемата ѕвезда Гонзало Игуаин го одработил денешниот тренинг со остатокот од тимот и готово сигурно ќе биде спремен за дербито во недела.


Следете го Sportski.mk и на


Покрај Игуаин во тимот се враќа и десниот бек Давиде Калабрија кој ги пропушти последните два меча.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…