Дома Останати Кошарка НБА КОМИЧНО: Јокиќ го имаше „додавањето на сезоната“ – цела сала „прсна“ од смеење! (ВИДЕО)

КОМИЧНО: Јокиќ го имаше „додавањето на сезоната“ – цела сала „прсна“ од смеење! (ВИДЕО)

0

Кошаркарите на Денвер, Тори Крејг и тренерот Болиен завршија на паркетот после потегот на Јокиќ.

Денвер го победи Чикаго со 135:105, а една ситуација од овој натпревар страна вистински хит. После додавањето на Јокиќ Крејг и Болиен се најдоа на паркетот.

Погледнете како сето тоа изгледаше.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Mилвоки после 18 години победи во плејоф серија, Харден и друштвото ќе почекаат за славје (ВИДЕО)

Кошаркарите на Милвоки Бакс изминатата ноќ славеа против Детроит Пистонси со 127:104 и так…