Дома Останати Колку ќе заработат тенисерите на турнирот во Саудиска Арабија?

Колку ќе заработат тенисерите на турнирот во Саудиска Арабија?

На крајот од тениската сезона се очекува вистински спектакл во Ријад, кој го организира турнирот „Шест кралеви на слемот“ .

Новак Ѓоковиќ е на списокот од шест играчи, а заедно со него се и Рафаел Надал, Карлос Алкараз, Данило Медведев, Јаник Синер и Холгер Руне. Како што претходно беше најавено, турнирот треба да се одржи во октомври, а сега се познати деталите.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Британски „Телеграф“ објави дека учесниците на турнирот ќе добијат по 1,5 милиони долари, додека победникот ќе заработи дополнителни шест милиони долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ пресреќен: Конечно ќе играм на мојот најомилен турнир!

Најдобриоит светски тенисе Новак Ѓоковиќ по пет години пауза повторно ќе настапи на Индија…