Дома Фудбал Колку гола примени од Меси, толку пива: Касиљас собра најмногу

Колку гола примени од Меси, толку пива: Касиљас собра најмногу

Сите голмани против кои Меси постигнал гол како играч на Барселона ќе добијат барем по едно шише пиво од компанијата „Buweiser“.

Меси против Ваљадолид го сруши рекордот на славниот Бразилец по постигнати голови за еден клуб. Трет на оваа листа е Герд Милер кој во дресот на Баерн постигна 570 голови. Меси за Барселона во 749 натпревари додаде и 283 асистенции.

Спонзорот на Меси „Budweiser“ на интересен начин го обележа овој голем успех на капитенот на Барселона.

Сите голмани против кои Меси постигна гол играјќи за Барселона ќе добијат толку шишиња на пиво колку што Аргентинецот им дал голови. Најмногу ќе добие Икер Касиљас, дури 17 шишиња.

Фотографии на социјалните мрежи со шишињата пиво веќе објавија: Облак, Буфон, Аризабалга...Бројот на шишето означува кој по ред бил голот на Меси за Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …