Дома Фудбал Италија Кога игра Кедира, Јуве е непобедлив!

Кога игра Кедира, Јуве е непобедлив!

Кога Кедира не е повреден тој готово сигурно победува. Имено, Германецот минатата сезона одигра 20 натпревари во Серија А, од нив Јувентус победи на 19.

Во Европа Кедира играше на четири натпревари и победи на сите четири. Притоа, Јувентус загуби во Минхен дури кога Германецот излезе од игра.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Оваа сезона Кедира не е повреден, играше на сите натпревари и загуби само еднаш, во дербито со Интер.

Кога сето тоа ќе се пресмета во проценти, Кедира има неверојатен скор од 92% победи во дресот на Јувентус.

Германецот е незаменлив во тимот на Алегри, па „бјанконерите“ се молат само да го заобиколат повредите, бидекќи кога Кедира е на терен, Јуве готово секогаш победува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…