Дома Фудбал Англија Ковентри ќе игра против Лутон за место во Премиер лигата!

Ковентри ќе игра против Лутон за место во Премиер лигата!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Ковеентри или Лутон ќе го пополнат последното место во Премиер лигата за наредната сезона.

Откако претходно ремизираа 0:0, вчера Ковентри успеа да слави против Миделсброу со 1:0 и така да обезбеди финале во плеј-офот на „Вембли“.

Одлучувачкиот момент натпреварот се случи во 57-та минута кога Хамер погоди и донесе голема радост за Ковентри.

Во првото полуфинале Лутон по поразот од 1:0 во првиот натпревар, во вториот го совлада Сандерленд со 2:0 и обезбеди место во финалниот дуел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Канте се сели во Саудиска Арабија, ќе игра заедно со Бензема

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Клубовите од Саудиска Арабија не штедат пари за да …