Дома Фудбал Англија Клубовите го кажаа своето: Изгласани двата датуми за продолжувањето на Премиер лигата

Клубовите го кажаа своето: Изгласани двата датуми за продолжувањето на Премиер лигата

Aнглиската Премиер лига поради пандемијата од коронавирусот е прекината пред повеќе од два месеци.

Меѓутоа клубовите во Англија веќе некое време тренираат и се спремаат. Се уште се чека зелено светло од Владата, но сега е јасно дека во Англија сезоната ќе се доигра.

„Скај Спорт“ денес објави дека претставниците на клубовите одржале нова видео конференција. Овој пат гласаале за датумот за кој веруваат дека е најдобро сезоната да продолжи.

Според споменаиот медиум клубовите како датуми ги изгласале 19 или 20 јуни. Еден од тие датуми треба наскоро да биде официјално потврден, она што е најважно е сезоната да заврши до 1 август.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Клоп: Среќен сум што на Сити му е укината казната

УЕФА пред пет месеци го исфрли Манчестер Сити од Европа и го казни со 30 милиони евра пора…