Дома Фудбал Англија Клоп му одговори на Клатенбург: Не сум Сер Алекс Фергусон па да играм игри

Клоп му одговори на Клатенбург: Не сум Сер Алекс Фергусон па да играм игри

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп му одговори на поранешниот судија Марк Клатенбург.

Клатенбург го Клоп дека со коментарите се обидува да влијае на судиите пред дуелот со Манчестер Јунајтед.

„Дали сум изненаден со тоа што го зборува. Секако дека не сум. Не знам како дошло до тоа да го прашаат такво прашање, но мило ми е што се зборува за него иако кариерата му е завршен. Ќе кажам дека не сум Сер Алекс Фергусон и не играм игри за да влијаам на судиите“, изјави Клоп.

Ќе потсетиме, до сето ова дојде откако Клоп изјави дека Манчестер Јунајтед добива многу повеќе пенали од Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Милан, Мурињо во Загреб

Попладнево се одржа ждребот за осминафиналето во второто по квалитет европско натпреварува…