Дома Фудбал Останато „Клоп мора да анализира зошто Ливерпул прими пет гола“

„Клоп мора да анализира зошто Ливерпул прими пет гола“

Eдна од главните теми денес во фудбалскиот свет е убедливиот пораз на Ливерпул против Реал Мадрид во вчерашниот прв натпревар од осминафиналето (2:5).

Повеќе поранешни фудбалери на „црвените“ се огласија, а помеѓу нив е и Стивен Џерард.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Ливерпул почна одлично, брзо стигна до два гола предност, но подоцна беше надигран. Секоја екипа кога ќе прими пет гола на еден натпревар мора да анализира зошто се случило тоа, верувам дека таква анализа ќе направи Клоп во следните денови. Понекогаш морате да признаете дека проитивникот бил подобар, таков за Ливерпул беше овој натпревар“.

„Реал знаеше како да реагира на негативата и примените голови не им влијаеа психолошки. Бензема и Модриќ се фудбалери од едно друго ниво во однос на другите“, истакна Џерард.

Реваншот Ливерпул и Реал ќе го играат на 15-ти март во Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…