Дома Фудбал Лига на шампиони Клоп: Кој ќе ја освои ЛШ? Не ми е гајле 🎥

Клоп: Кој ќе ја освои ЛШ? Не ми е гајле 🎥

Ливерпул вчера беше елиминиран од Реал Мадрид во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Натпреварот на „Енфилд“ заврши без голови, а тоа ги одведе „кралевите“ во полуфиналето поради победата од 3:1 во првиот натпревар.

Сезонава на Ливерпул не му оди како во претходните две, па Клоп после натпреварите знаеше да покаже и друго лице покрај она на спортсмен и џентлмен.

Вчера на прес-конференцијата по натпревар Германецот беше запрашан за тоа кој е негов фаворит од останатите тимови во ЛШ.

„Кој ќе ја освои ЛШ? Искрено не ми е гајле кој ќе ја освои“, одговори Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …