Дома Фудбал Англија Клоп за ситуацијата со Салах: Потпишување на голем договор, не е како купување мобилен телефон

Клоп за ситуацијата со Салах: Потпишување на голем договор, не е како купување мобилен телефон

Се уште не е јасна иднинатан а Салах во Ливерпул и често се шпекулира за негово можно заминување.

Додека траат шпекулациите Ливерпул води преговори за нов договор, меѓутоа се уште не се знае дали Египќанецот е поблиску до потпис или не. За целата ситуација свој коментар сега Јирген Клоп кој се обиде да објасни.

„Потпишувањето на голем договор не е како да купувате мобилен телефон. Тогаш потпишувате само една работа и готово завршено е. Не можам да кажам дека имаме проблем, едноставно се работи за разговори. Има работи кои треба да се разгледаат од повеќе страни“, изјави Клоп.

Според шпекулациите на Островот во претходниот период Салах од Ливерпул бара плата од 400.000 фунти неделно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…