Дома Фудбал Англија Клоп: Бог навива за Сити, не можеме против Бог

Клоп: Бог навива за Сити, не можеме против Бог

Јирген Клоп беше разочаран по поразот од Евертон на „Енфилд“ со 0-2 и го даде најчудниот изговор после мечот.

Ливерпул е во сериозна криза и тоа беше четврти пораз по ред за нив, а такво нешто не им се случило уште од 1923 година.

Клоп не може да ја објави таквата ситуација, па даде „инетресно“ објаснување и тврди дека Бог навива за Манчестер Сити.

„Не можам да го објаснам ова. Добро го контролиравме мечот, но грешките кои ги направивме беа казнети од нив. Едноставно не може да играте фудбал на ваков ветар. Сега сум убеден дека Бог е навивач на Манчестер сити и дека ќе се обиде да ни направи проблеми. Не можете да победите против Бог“, изјави Германецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…