Дома Останати Тенис Кирјос паѓа уште пониско: Го праша Шаповалов дали му го ис*ушил на Ѓоковиќ!? (ФОТО)

Кирјос паѓа уште пониско: Го праша Шаповалов дали му го ис*ушил на Ѓоковиќ!? (ФОТО)

0

Контроверзниот тенисер Ник Кирјос не запира со навредите на сметка на Новак Ѓоковиќ, сега тоа го направи преку Денис Шаповалов.

Скандалот кој го прави Кирјос започна во Рим кога јавно преку медиуми го навредуваше Ѓоковиќ.

„Новак е болно оптеретен сите да го сакаат. Толку го сака тоа што повеќе не можам да го поднесам. Ако го победам во наредниот нач меч ќе славам баш како што тоа
го прави тој и тоа пред него“, изјави неодамна Кирјос.

Сега отиде чекор подалеку и со коментар кој не доликува на „обичен“ човек, а не пак на јавна личност се обрати до Денис Шаповалов.

Шаповалов објави фотографија со Ѓокович, а на таа фотографија Кријос искоментира:

„Дали му ги исп*уши?“.

Ѓоковиќ и претходно немаше некоја посебна реакција на ова што го прави Кирјос, па веројатно така ќе остане и после ова.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Циципас со пресврт до тронот во Лондон

Младиот грчки тенисер Стефанос Циципас го оствари најголемиот успех во кариерата, победува…