Дома Фудбал Англија Кин за играчите на Манчестер Јунајтед: Немаат фудбалска интелигенција

Кин за играчите на Манчестер Јунајтед: Немаат фудбалска интелигенција


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Легендарниот капитен на Јунајтед, Рој Кин ушати остри критики кон фудбалерите после срамниот пораз од Брајтон на стартот на Премиер лигата.

Кин го посочи главниот проблем на „црвените ѓаволи“ и смета дека играчите од средниот ред немаат фудбалска интелигенција.

„На играчите од средниот ред на Манчестер Јунајтед им недостига фудбалска интелигенција, особено на Фред. Ова го кажувам долго време, Фред и Мектомини едноставно не се доволно добри. Тие нема да го одведат Манчестер Јунајтед на врвот. Гледаме од недела во недела дека не се доволно добри, едноставно не се на висина на задачата што им беше поставена“, рече Кин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…