Дома Фудбал Репрезентации Кимих разочаран: Би пропаднал во земја…

Кимих разочаран: Би пропаднал во земја…


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Германската репрезентација во групната фаза го заврши настапот на Мундијалот во Катар.

Германците го зазедоа третото место во групата Е зад Јапонија и Шпанија и ќе мора да се вратат дома вторпат во низа по само три натпревари на Светското првенство.

Германија вчера во последното коло од групната фаза ја совлада Костарика со 4:2, но поради победата на Јапонија над Шпанија од 2:1 не обезбеди место во осминафиналето.

Еден од најискусните играчи во тимот на „панцерите“, играчот од средниот ред на Баерн, Џошуа Кимих, во изјавата по натпреварот истакна дека испаѓањето од Светското првенство му паднало многу тешко.

„За мене ова е најлошиот ден во мојата кариера. Би пропаднал во земја. На крајот помислувам дека овие неуспеси се поврзани со мене“, вели Кимих.

Репрезентацијата на Германија го освои Светското првенство во Бразил во 2014 година, но не се прослави на следните три големи натпреварувања.

На ЕП 2016 испаднаа во полуфиналето, на СП 2018 веќе во групната фаза, додека на минатогодишното ЕУРО испаднаа во осминафиналето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…