Дома Фудбал Германија Кимих: Нагелсман е во Топ 3 тренери во светот

Кимих: Нагелсман е во Топ 3 тренери во светот

Капитенот на Германија и ѕвезда на Баерн Минхен, Џошуа Кимих зборуваше денес на пресконференција пред мечот со Перу.

Логично новинарите најмногу се интересираа за тренерската рокада во Баерн Минхен.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Синоќа на големо изненадување Баерн реше да го отпушти Јулијан Нагелсман и на негово место да го донесе Томас Тухел.

„Апсолутно разбирам дека тоа е најжешка тема во моментов. Но, јас неможам да зборувам многу додека не се огласи клубот. Можам само да кажам дека Нагелсман за мене е во Топ 3 тренери во светот“, изјави Кимих.

„Се разбира дека ме интересира кога станува збор за тренерот во мојот клуб. Но додека сум со репрезентацијата не мислам на тоа. Меѓутоа, читам вести и се разбира дека ме засега кога станува збор за мојот клуб“, додаде Кимих.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…