Дома Фудбал Италија Киелини пред враќање во Јувентус?

Киелини пред враќање во Јувентус?

Легендарниот Џорџо Киелини се враќа во Јувентус и на оваа тема се пишува прилично многу овие денови во италијанските медиуми.

Најавите се дека Киелини во следните неколку недели би требало да се врати во Јувентус, но засега не е познато на која позиција.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Киелини по заминувањето остана во добар однос со Јувентус, а исто така и со Тијаго Мота со кого играа заедно во италијанската репрезентација. Мота се очекува во секој момент да биде потврден за нов тренер на „старата дама“.

Засега Јувентус и Киелини преговараат, а во наредниот период ќе биде познато дали ќе остварат соработка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…