Дома Фудбал Англија Кејн се рехабилитира брзо, Сон во карантин

Кејн се рехабилитира брзо, Сон во карантин

Рехабилитацијата на капитенот на Тотенхем, Хари Кејн се одвива побрзо од предивиденото, но неговото враќање на терените е далеку и може да се случи на крајот на сезоната.

Ова го откри менаџерот на „спарси“ Жозе Мурињо, кој откри дека Сон мора да оди во карантин.

Сон има повреда на рамото и се врати во својата татковина пред власта во истата да воведе посебен безбедносен протокол во патувањата поради коронавирусот.

Сон ќе биде во карантин 14 денови, со тоа што Кореецот нема да има никаков контакт со своите соиграчи од составот на тимот од Лондон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…