Дома Фудбал Англија Кејн за шест недели го заработува целиот годишен буџет на Мура

Кејн за шест недели го заработува целиот годишен буџет на Мура

Фудбалерите на Тотенхем го шокираа светот откако загубија во Конференциската лига со 1-2 од шампионот на Словенија, Мура, а тоа е уште еден резултат кој покажува колку се очајни сезонава.

Тотенхем со 10 фудбалери загуби од Мура, која минатата сезона за првпат во историјата ја освои шампионската титула.

Интересно е тоа што англискиот напаѓач Хари Кејн заработува 12,3 милиони евра годишно, додека за шест недели добива околу 1,4 милиони евра, а толку пари добива словенечка Мура за цела година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…