Дома Топ вести Кејлор Навас ќе брани во Премиер лигата

Кејлор Навас ќе брани во Премиер лигата


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Костариканецот, Кејлор Навас кој освои три тутли со Реал Мадрид во Лигата на шампионите во последните моменти од преодниот рок направи трансфер во Премиер лигата во редовите на Нотингем Форест.

Клубот кој минатото лето доведе 22 играчи, беше активен и ова лето и Навас сигурно ќе биде најголемата ѕвезда во нивните редови.

Навас пристигнува на позајмица до крајот на сезоната откако претходно во ПСЖ му беше кажано дека Донарума дефинитивно ќе остане прва опција.

Трансферот во Нотингем се најавуваше во претходните денови, но беше завршен во последните моменти од преодниот рок.

Навас кој сега има 36 години во кариерата бранеѓе за Алабасете, Леванте, Реал Мадрид и ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…