Дома Фудбал Кај Валверде мина прагот на толеранција: Каталонскиот предводник гласно се изјасни ПРОТИВ одлуките на управата

Кај Валверде мина прагот на толеранција: Каталонскиот предводник гласно се изјасни ПРОТИВ одлуките на управата

0

Барселона изгледа го договори трансферот со Арсенал од 20 милиони евра во јануари, за Германецот кому му истекува договорот, но изгледа од тоа нема да има ништо.

Прво, Озил побарал 19 милиони по сезона, што за Каталонците е премногу, иако постои можност парите кои ќе ги добие при потпишување на договорот, да ги намалат неговите финансиски барања.

Но, тогаш се појави и реакцијата на Валверде.

Тврдоглавиот тренер на Барселона ги доби извештаите за Озил кои не се однесуваат на теренот. Имено, како што пишуваат каталонските весници, приватни работи се во прашање, (не) спортскиот живот на Озил е ви прашање за кој му замерија и во времето додека играше во Реал.


Следете го Sportski.mk и на


Многумина велат дека е бурен неговиот емотивен живот, кој пречесто го зема данокот на теренот, често е апатичен токму поради работите кои немаат врска со фудбалот. Поради тоа, Валверде смета дека не би се вклопил во Барселона и е против неговото пристигнување.

Во Барселона и натаму ги почитуваат неговите одлуки, јасно, кога ќе ја погледнете табелата, јасно е зошто е тоа така. Валверде и натаму инсистира на доведување стопер кој би бил замена за Пике и Умтити и тоа е единствена негова желба во зимскиот преоден рок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Прв клуб: Манчестер Јунајтед е светски бренд, влезе и во светот на модата (ВИДЕО)

Maнчестер Јунајтед освен што гигант во фудбалот е и светски бренд, а тоа го покажа и со по…