Дома Фудбал Останато Катар во финалето на Азискиот Куп

Катар во финалето на Азискиот Куп

Репрезентацијата на Катар славеше со 3-2 против Иран и се избори за финале на Азискиот куп.

Катар во финалето ќе игра протов Јордан и ќе има можност да стане првата репрезентација по Јапонија која двапати по ред ќе го крене шампионскиот пехар на азиското континентално натпреварување.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Иран поведе преку Азмун, но Катар успеа да направи пресврт до крајот на полувремето. Јаханбакш од пенал во 51-та минута израмни на 2-2, додека победата на Катар ја потврди Алмоез Али во 82-та минута

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Србија на Англија и „украде“ талент на Манчестер Јунајтед!

Фудбалскиот сојуз на Србија успеа да го добие талентот на Манчестер Јунајтед Едвард Иброви…