Дома Фудбал Останато Касиљас прсече: Одлуката падна, останува ли на „Драгао“

Касиљас прсече: Одлуката падна, останува ли на „Драгао“

0

Како што пренесуваат португалските медиуми, Икер Касиљас ќе остане уште една година во редовите на португалскиот шампион, Порто.

Касиљас пред три години пристигна на „Драгао“ од мадридски Реал, оваа сезона често беше и на клупата, со оглед на тоа дека шанса добиваше младиот Жосе Са, но запиша 19 настапи во Примера и уште три во Лигата на шампионите, како и четири во португалскиот куп.

Одлучи сепак да остане во редовите на португалскиот клуб и следната сезона, ќе парафира едногодишна соработка, а притоа прифати и намалување на платата.

Имаше разни приказни врзани за Касиљас во изминатиот период, со оглед на тоа дека му истекува договорот со Порто на крајот од сезоната, често беше поврзуван со заминување од Португалија дури и со преминување во Премиер лигата.


Следете го Sportski.mk и на


Сепак, Касиљас одлучи да остане на „Драгао“, ќе бидиме дали и својата професионална кариера ќе ја заврши токму во дресот на Порто.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан се држеше, но Јувентус го имаше Роналдо – Португалецот со прв трофеј во дресот на „старата дама“ (ВИДЕО)

Денес во Саудиска Арабија со почеток од 18:30 часот Јувентус и Милан го одиграа италијанск…