Дома Фудбал Останато Касано со критики за Конте: Разбира ли дека не е Гвардиола? Во ЛШ беа смешни!

Касано со критики за Конте: Разбира ли дека не е Гвардиола? Во ЛШ беа смешни!

Во овој момент Интер е лидер во Серија А и како што стојат работите тие сега се прв фаворит за Скудетото.

Интер беше елиминиран од групната фаза завршија како последни во група со Реал, Борусија Менхегладбах и Шахтјор, па немаат обврски во Европа. Антонио Конте сепак жали што неговиот тим не е во завршницата.

„Ако сега бевме дел од ЛШ ќе имавме што да кажеме“, изјави Конте по натпреварот за викендот.

Овој негов коментар доби критика од Касано.

„Дали Конте разбира дека не е Гвардиола? Што ќе имале да кажат во Лигата на шампионите? Ние не сме глупави, Серија А е просечна, Лигата на шампиони е сосема нешто друго. Видовте што се случи со Лацио? Ги фалевме за тоа како играат во првенството, а дојде Баерн и без мака им даде четири гола. Во Лигата на шампионите беа смешни, завршија зад Шахтјор што повеќе да се коментира“, изјави Касано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Легендарниот тренер го откри својот фаворит за Скудетото

Легендарниот фудбалски тренер, Свен Горан Ериксон, на изненадување на многумина верува дек…