Дома Македонски спорт Мак ракомет Карачиќ во тимот на колото во Лига на шампиони

Карачиќ во тимот на колото во Лига на шампиони

0

Игор Карачиќ беше најдобар играч на Вардар во победата над Мешков Брест и со тоа зарабори место во тимот на колото во Лигата на шампиони.

Карачиќ одигра маестрална партија која ја зачини со 11 постигнати голови, па не остана незабележана од медиа тимот на ЕХФ.

Ракометарот на Вардар е прогласен за најдобар лев бек на колото, покрај него во тимот се (Александар Вестби (Елверум), Мелвин Ричардсон (Монпелје), Михал Дашек (Висла), Ајденас Маласинскас (Мотор), Јаник Колбахер (Рајн Некар) и Бенџамин Буруќ (Фленсбург).

Видеото од најдобриот тим на колото можете да го погледнете ТУКА.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар од +5 на полувремето на крајот изгуби од Веспрем

Maкедонскиот ракометен шампион Вардар денес во натпревар со две лица запиша пораз од тимот…