Дома Фудбал Останато Карагер до Покетино: Да сум на твое место веднаш би го напуштил ПСЖ за Јунајтед

Карагер до Покетино: Да сум на твое место веднаш би го напуштил ПСЖ за Јунајтед

Во претходните денови на големо се шпекулираше за тоа дека Маурисио Покетино сака да го напушти ПСЖ.

Пред неколку дена се појавија шпекулации дека Покетино е еден од кандидатите за новиот тренер на Манчестер Јунајтед, а тоа за многумина беше изненадување затоа што тој се уште е под договор со ПСЖ.

Меѓутоа, Покетино наводно е заинтересиран да го преземе Манчестер Јунајтед затоа што во ПСЖ не е баш најсреќен со атмосферата во соблекувалната. Да го напушти ПСЖ го советува и Џејми Карагер.

„Покетино мора што побрзо да го напушти ПСЖ. Доколку има шанса да оди во Манчестер Јунајтед не трењба да размислува. Да сум на негово место веднаш би се го напуштил ПСЖ за Јунајтед“, изјави Карагер.

Покетино го презема ПСЖ пред почетокот оваа година кога пристигна на местото на Томас Тухел и има договор до летото 2023 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лука Јовиќ станува газда на клуб!

Напаѓачот на Реал Мадрид, кој не добива голема минутажа во екипата, Лука Јовиќ наскоро ќе …