Дома Топ вести Капитенот на Осогово плачеше како „мало дете“ по испаѓањето во трета лига 🎥

Капитенот на Осогово плачеше како „мало дете“ по испаѓањето во трета лига 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Кочани вчера остана без второлигаш откако Осогово славеше со 4:2 во Житоше против Братство, сепак тоа не беше доволно затоа што нивните ривали Детонит и Пехчево исто така запишаа победи.

Испаѓањето во третата лига најтешко му падна на капитенот и најдобар фудбалер на Осогово, Тоше Манов. Манов е најдобар стрелец на екипата, вчера ги постигна сите четири гола со што дојде до бројката од 17 во сезоната.

По натпреварот тој заврши во солзи кои сигурно тешко му паѓаат на секој фан на Осогово.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …