Дома Македонски спорт Капитенот на одбојкарите до ракометарите: Среќно браќа!

Капитенот на одбојкарите до ракометарите: Среќно браќа!

Денес репрезентацијата на Македонија заминува за Египет каде што утре го стартува Светското првенство.

Македонија вчера ја доби веста дека ќе игра на СП на местото на Чешка која го откажа учеството поради голем број позитивни случаи на коронавирус. Ракометарите пред тргнувањето утрово беа во ист во хотел со одбојкарите кои денес имаат важен меч со Турција.

Таа прилика ја искористи капитенот на одбојкарите Никола Ѓоргиев кој се сретна со Столе, Кире, Филип…и им посака среќа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ријека го испраќа Милан Ристовски на позајмица во Спартак Трнава

Maкедонскиот младински репрезентативец Милан Ристовски ќе се врати во шампионатот на Слова…