Дома Македонски спорт Мак фудбал Капитенот на Вардар со провокација за Шкендија: Ќе им дојде посериозен клуб и не знаат кај се (фото)

Капитенот на Вардар со провокација за Шкендија: Ќе им дојде посериозен клуб и не знаат кај се (фото)

0

Актуелниот шампион во домашното првенство тимот на Шкендија вчера го одигра првиот натпревар од двомечот со австриски Салцбург и запиша пораз од 3:0, реваншот е следната недела во Скопје.

Поради ваквиот резултат на Тетовци им е потребно вистинско чудо и тоа против полуфиналист од минатогодишното издание на Лигата на Европа.

Свој коментар за настапот на Шкендија во Европа имаше и капитенот на Вардар, Бобан Грнчаров.

„Шкендија гази. Добро се спремиле…а дојде поозбилен клуб не знаат кај се“, гласи статусот на Грнчаров кој сигурно ќе предизвика реакции кај фановите Шканедија.


Следете го Sportski.mk и на


grncarov

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Фелипе и Гачевски едногласни за одлуката во дербито: Срамота! (ФОТО)

Вчера во Македонија се одигра дербито на колото помеѓу Шкендија и Вардар и Тетово кое и ов…