Дома Фудбал Германија Кан појасни што треба да поседуваш за да играш во Баерн

Кан појасни што треба да поседуваш за да играш во Баерн

Легендарниот голман Оливер Кан одговори на прашањето што треба да поседува еден фудбалер за да игра во минхенски Баерн.

Нормално, вревниот квалитет е неоходен за да се облече дресот на овој тим, но има и други работи кои германскиот гигант ги зема во предвид. Кан откри што треба да има еден фудбалер за да заигра за Баерн.

„Победнички менталитет, почит, дисциплина и упорност. Тоа се условите кои покрај квалитетот мора да ги имаат играчите кои сакаат да играат за Баерн.“

Легендарниот Кан дресот на Баерн го носеше од 1994. до 2008. година. Имаше кариера за паметење, беше еден од најдобрите голмани на светот и освои скоро се што можеше да се освои.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

На социјалните мрежи се проширија фотографии од домашниот дрес на Манчестер Јунајтед за сл…