Дома Фудбал Англија Кантона објави дека тој е новиот менаџер на Манчестер Јунајтед

Кантона објави дека тој е новиот менаџер на Манчестер Јунајтед

Легендата на Манчестер Јунајтед, Ерик Кантона се почегува на социјалните мрежи со шпекулациите околу новиот менаџер на клубот од „Олд Трафорд“.

Манчестер Јунајтед е во потрага по нов менаџер, а медиумите секој ден лансираат ново тренерско име, па Кантона реши да се пошегува.

„Здрави пријатели! Би сакал ексклузивно да ви соопштам, дека јас сум новиот менаџер на Манчестер Јунајтед. Подоцна ќе ви ги кажам имињата на мојот стручен штаб. Се гледаме наскоро“, објави легендата на Инстаграм.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…