Дома Македонски спорт Мак фудбал Канатларовски го објави списокот за трите пријателски натпревари

Канатларовски го објави списокот за трите пријателски натпревари

Македонската репрезентација до 21 година во турска Анталија ќе одигра три контролни натпревари против селекциите на Летонија (23. март), Финска (25. март) и Словачка (28. март), како дел од подготовките за почетокот на квалификацискиот циклус за ЕП 2024.

Селекторот Драги Канатларовски за претстојните дуели на нашата млада селекција ќе смета на следните фудбалери:


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Голмани: Марко Алчевски (Академија Пандев), Иван Николоски (Беласица), Васко Василев (Рио Аве, Португалија);

Одбрана: Марио Ричков (Шкупи), Стефан Деспотовски (Работнички), Андреј Стојчевски (Жилина, Словачка), Имран Фетаи (Беса), Решат Рамадани (Динамо Киев, Украина), Виктор Крстевски (Гостивар);

Среден ред: Мартин Талаков (Подбрезова, Словачка), Иван Николов (Брегалница), Хамза Рамани (Силекс), Димитар Тодоровски (Работнички), Лука Станковски (Горица, Словенија), Ване Крстевски (Академија Пандев), Леонид Игнатов (Скопје), Методи Максимов (Шкендија), Бехар Фета (Воска), Матеј Ангелов (Работнички);

Напад: Марио Илиевски (Кишварада, Унгарија), Христијан Малески (Струга Трим Лум), Берат Калкан (Касимпаша, Турција);

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пад на Македонија на ФИФА ранг листата

Фудбалската репрезентација на Македонија забележа пад на ФИФА ранг листата и сега се наоѓа…