Дома Останати Ракомет Како Борко испиша историја во ЕХФ: Сите голови кои ги постигна против Порто ?

Како Борко испиша историја во ЕХФ: Сите голови кои ги постигна против Порто ?

Борко Ристовски вечерва одигра фантастичен натпревар против Порто, собра 18 одбрани, а постигна и 4 гола.

За едно полувреме Борко постигнатри гола и тоа не сме го виделе на натпреварите во Лигата на шампионите. Според ЕХФ Гонзало Перес Де Варгас е единствениот голман во Лигата на шампионите кој постигнал два гола во еден меч.

Вечерва Борко постигна три за едно полувреме, а четири на крајот со што постави рекорд во најсилното натпреварување на Стариот континент.

Во продолжение погледнете ги сите четири гола на Борко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Ливерпул започна преговори со дефанзивецот на Лајпциг

Ливерпул започнал преговори со дефанзивецот на Лајпциг, Ибрахима Конате, пренесуваат медиу…