Дома Фудбал Англија Каков мајстор: Салах со еден потег ја исфрли цела противничка одбрана! (ВИДЕО)

Каков мајстор: Салах со еден потег ја исфрли цела противничка одбрана! (ВИДЕО)

Ливерпул е на добар пат да слави против Бурнемот.

Пред самиот крај на првото полувреме Ливерпул стигна до водство од 0:2 преку Наби Кеита. Меѓутоа големи заслуги за овој гол на Кеита има Мохамед Салах кој му асистираше со пета. Со еден потег Салах ја исфрли целата противничка одбрана и му овозможи на Кеита да се најде во супер прилика.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…